عنوان خبر: ابلاغ اجرای بهشت‌آباد به آب‌و‌نیرو دستور وزیر بود
(شاخه: آب)
دوشنبه 31 فروردين 1394 - 12:33:57

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو از ابلاغ طرح بهشت‌آباد به شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران خبر داد و گفت: با توجه به این‌که این طرح بین استانی است، به دستور وزیر نیرو مسوولیت طرح از شرکت آب منطقه‌ای به شرکت آب و نیرو واگذار شد که مجموعه ملی با ظرفیت اجرایی بزرگ است.


فابنا/علیرضا دائمی با اشاره به این‌که معمولا دستگاه‌های اجرایی در قانون باید دیده شوند، مسوول اجرایی طرح‌ها و میزان اعتبار پروژه در قانون بودجه مشخص می‌شود و مسوولیت طرح بهشت‌آباد نیز چون در برگیرنده منافع چند استان است به شرکت آب و نیرو داده شده است.

وی با اشاره به سیاست وزارت نیرو در اجرای طرح‌ها گفت: در صورتی که منافع طرح مربوط به یک استان باشد، اجرای آن به همان استان سپرده می‌شود، اما در صورتی که چند استان را در بر گیرد باید در سطح ملی به آن پرداخته شود.

انتقاد‌ها نسبت به طرح بهشت‌آباد از دهه 80 مطرح است و با وجود اختلاف نظرها این پروژه در سال 1390 در زمان تصدی‌گری مجید نامجو در وزارت نیرو کلنگ زده شد، اما با وجود اختلاف‌های شدید بین استان‌ها به ویژه انتقاد‌های بخشی از اهالی چهار‌محال و بختیاری و خوزستان این طرح پیشرفت چندانی نداشته و مدت زیادی بر سر ابعاد گوناگون آن بحث شده است و این بحث‌ها ادامه دارد.

در سال گذشته اختلاف‌نظر بین احداث تونل گوهرنگ و جابه‌جایی آن با خط لوله بود به گونه‌ای که وزارت نیرو در پی اعتراض‌های شدید چهارمحال و بختیاری اعلام کرد که به جای احداث تونل، خط لوله اجرا می‌کند؛ اختلاف‌نظر‌ها در سال‌های گذشته به حدی شدت گرفت که اکنون شاهد هستیم طرح‌های بین استانی برای اجرا به مجموعه‌ای کلان‌تر و ملی سپرده می‌شود تا پروژه فدای اختلاف‌نظر‌های استانی نشود./ایسنا

 

انتهای پیام
فابنا
( http://fabna.ir/newsF-1727.html )